Фаїна Вауліна
28 грудня у київському концерт-холлі БельЕтаж відбувся творчий вечір Андрія Жолдака, найпопулярнішого українського режисера на теренах театральної Європи. Він зібрав аншлаг, на великому екрані глядачі побачили фрагменти вистав режисера, які він поставив у різних країнах.
Як стало відомо ZN.UA, Андрій Жолдак у Києві не тільки ділився барвистими спогадами про своє українське театральне минуле, але говорив також про своє бажання постановки нової вистави на батьківщині. За його словами, за тривалий період роботи на теренах театральної Європи, з України від театральних керівників йому не надходило пропозицій про співпрацю і теперішня творча імпреза знаменитого режисера в столиці України - перша і єдина за багато років.
Організатори заходу поки не розголошують деталей стосовно можливої нової постановки Андрія Жолдака в Україні, але, як стало відомо ZN.UA цікавість до такої співпраці є - як з боку українських драматичних театрів, так і з боку деяких оперних театрів в Україні. Зрозуміло, що імовірність реалізації театрального проєкту у майбутньому залежатиме від епідеміологічних та економічних чинників в Україні та в Європі.
«Я б залюбки поставив сучасну українську п’єсу, якби вона була такого рівня, як сценарій Ларса Фон Трієра «Дім, який побудував Джек». А взагалі я вже маю прийти до вас, щоб збити сметану, бо ви трохи булькаєте», - заявив Жолдак.
На сцену окрім Жолдака вийшли народні артисти України - Анатолій Хостікоєв, Ада Роговцева, Наталя Сумська, які вільно імпровізували на теми сексуальності та розповідали про роботу з майстром. А молоді актори із залу цікавилися, як потрапити на кастинг.
Завітали на майстер-клас актори, продюсери, режисери, художники, журналісти, дипломати. Серед гостей були Роман Балаян, Володимир Огризко, Катерина Степанкова, Давид Петросян, Стелла Бен’ямінова, Іван Малкович, Юрій Володарський, Олександр Дубовик, Олексій Гладушевський, Оксана Немчук, Катерина Молчанова, Олексей Суханов, Андрій Білоус, В’ячеслав Жила, Сергій Васільєв, Ярослава Кравченко.
«Дивитися вистави Жолдака - це завжди незабутні враження, але говорити з ним про мистецтво та творчість - це терапія, актуальність якої підтверджує той факт, що зал ледве міг вмістити усіх охочих потрапити на його майстер-клас. Я сподіваюся, що в нас скоро з’явиться привід зібратися на прем’єру його вистави в Україні, хоча де б він не ставив, Жолдак завжди називає себе українським режисером, інтегруючи таким чином, нашу країну до театрального світу», - заявив продюсер проєкту SOTA CINEMA & THEATER HUB, який став організатором майстер-класу, Олег Кохан.
Жолдак зазначив, що за час роботи в Європі йому жодного разу не надходило пропозицій повернутися і попрацювати в Україні.
"Я б із задоволенням поставив сучасну українську п'єсу, якби п'єса була такого рівня, як сценарій Ларса Фон Трієра "Будинок, який збудував Джек". А взагалі, я мушу вже прийти до вас, щоб збити сметану, а то ви трохи булькаєте", – заявив 59-річний режисер.
На майстер-клас режисера прийшли артисти Ада Роговцева, Наталія Сумська, Анатолій Хостікоєв, режисери Роман Балаян і Катерина Степанкова, видавець Іван Малкович, колишній глава українського МЗС Володимир Огризко та інші.
Модераторка дискусії, театральна критикиня та головна редакторка друкованої версії видання "Бульвар Гордона" Юлія П'ятецька зауважила на своїй сторінці у Facebook, що єдина європейська країна, якій Жолдак не цікавий як театральний режисер, – Україна.
"Понад 10 років про нього на батьківщині не згадують. Ну є такий наш відомий режисер, який десь ставить, про його чергову прем'єру можна дізнатися з новин. Сухі новини, і на тому спасибі. Жодної пропозиції жодного українського театру за всі ці роки. З гастролями теж не приїжджає. Усе складно. Усе настільки складно, що до Фінляндії цікаво запросити Жолдака для постановки "Вишневого саду", швейцарському, німецькому, македонському, чорногорському, шведському театру – цікаво, а нам – ні. Європейські критики цілеспрямовано приїжджають на прем'єри Жолдака, немає європейської країни, де б він не ставив в останнє десятиліття, точніше, є – Україна", – написала П'ятецька.
Продюсер проєкту Sota Cinema & Theatre Hub, який став організатором майстер-класу, Олег Кохан натякнув, що, можливо, найближчим часом в Україні у всіх охочих з'явиться можливість потрапити на виставу Жолдака.
"Дивитися спектаклі Жолдака – незабутні враження, але говорити з ним про мистецтво і творчість – це терапія, актуальність якої підтверджує той факт, що зал важко міг вмістити всіх охочих потрапити на його майстер-клас. Я сподіваюся, у нас скоро з'явиться привід зібратися на прем'єру його вистави в Україні, хоч де б він не ставив, Жолдак завжди називає себе українським режисером, інтегруючи в такий спосіб нашу країну в театральний світ", – наголосив Кохан.
Контекст:
Жолдак народився 3 листопада 1962 року в Києві. Закінчив Київський національний університет театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого та Російський інститут театрального мистецтва (ГІТІС).
У 2002–2005 роках Жолдак був художнім керівником Харківського драматичного театру імені Шевченка. З 2006 року живе у Німеччині.
Найвідоміші театральні вистави Жолдака – "Гамлет. Сни", "Ромео і Джульєтта. Фрагмент", "Ідіот", "Один день Івана Денисовича".
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/bulvar/news/nemaje-jevropejskoji-krajini-de-b-vin-ne-staviv-virnishe-je-ukrajina-rezhiser-zholdak-proviv-u-kijevi-majster-klas-1588868.html