Олег Вергеліс
«Бал», Київський національний театр оперети. Режисер Маттео Спіацці. Джерелом натхнення нової вистави є культовий фільм 1983 року режисера Етторе Скола: без жодного слова у танцювальному залі перед глядачем пролітає химерна і драматична історія ХХ століття. Над хореографічною виставою в Опереті працює потужна італійська команда. Прем'єра - лютий.
«Гамлет», Театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра. Головна п' єса в історії світового театру в авторській інтерпретації Тамари Трунової. В ролі принца данського - молодий актор Олександр Соколов, що грав у "Поганих дорогах" Трунової. У ролі Гертруди - запрошена у проєкт зірка, Катерина Кістень. Час прем'єри уточнюється.
«Калігула», Національний театр імені Івана Франка. Режисер Іван Уривський. У ролі римського тирана-мрійника (по черзі) Віталій Ажнов та Олександр Рудинський. Художник Петро Богомазов. Прем'єра - весна 2022 року
«Можу сказати, що до «Калігули» Альбера Камю я завжди ставився доволі обережно, хотів зробити цю відому п'єсу вже доволі давно, але постійно сумнівався. А саме зараз відчуваю що мені потрібен такий текст, в якому є можливість спробувати щось нове і раніше невідоме для себе. Наразі мене мучать думки, як поводитись з політичними підтекстами у п'єсі, які, на жаль, були і будуть актуальним завжди, і які мені не хочеться використати поверхово у майбутній виставі. Але ми поки тільки на початку творчого шляху і поки складно сказати куди заведе нас ця загадкова п'єса і як ці підтексти згодом будуть звучати.
Думаю що «Калігула» - це доволі камерна історія, насамперед, про людину і різних людей навколо неї. Розпочнемо роботу вже в січні з крутою творчою командою, і сподіваюся ця нова театральна подорож задасть гарний тон і для наступних робіт...», - розповів ZN.UA режисер-постановник Київського Національного театру імені І. Франка Іван Уривський
«Візит», Театр імені Івана Франка. Нова вистава Давида Петросяна на основі знаменитої п'єси Фрідріха Дюрренматта з Наталією Сумською у ролі американської мільярдерки Клер Цаханасьян. Прем'єра, попередньо, - травень-червень 2022 року.
«Ідіот» Федора Достоєвського у режисерській версії Андрія Білоуса, «Молодий театр». Князь Мишкін - Борис Орлов, Рогожин - Олексій Трітенко, Настасія Пилипівна - Дарія Грачова, Олександра Городецька (дві молоді актриси у двох складах). Прем'єрні терміни наразі уточнюються.
«Травіата», Національна опера України. Одна з найпопулярніших опер Дж. Верді з сузір'ям молодих перспективних вокалістів, з художнім рішенням Злобіна та Іпатьєвої, з диригентом Миколою Дядюрою (режисер Анатолій Солов'яненко). Прем'єрний час уточнюється.
«Дядя Міша», Київський Малий Театр. Режисер Юрій Радіонов. П'єса Людмили Тимошенко. Назва вистави, можливо, ще зміниться. Час прем'єри уточнюється.
«Марсіанські хроніки Рея Бредбері», Театр на Подолі. Нереалізований задум Віталія Юхимовича Малахова, можливо, 2022-го реалізують молоді українські режисери, про це кажуть у театрі. Більше подробиць про проєкт наразі нема.
«Називай мене Пітер», ТЮГ на Липках, режисер Давид Петросян. Прем'єра - січень 2022 року
«Театр Юного Глядача буде радий вітати свою публіку новими прем‘єрами у 2022-гому році. Режисер Київського Національного академічного театру імені Івана Франка Давид Петросян випускає у нас у січні виставу «Називай мене Пітер» за Яном Фрідріхом. А вже за тиждень - прем‘єра у режисера Алекса Боровенського (Pro English Theatre), це буде англомовний проєкт The city was there за творами Рея Бредбері.
Незабаром цьогорічний лауреат премії GRA та головний режисер театру міста Берегове режисер Олег Мельничук випустить у нас виставу «Аутсайдери» за творами Дж. Орвелла та В. Пелевіна.
У березні молода талановита режисерка Вероніка Літкевич, учениця Дмитра Богомазова, поставить "Казки Оскара Вайлда" на великій сцені ТЮГу.
На перспективу найближчим часом також очікуємо нові цікавіпроєкти від Руслана Гофурова (заслужений артист України, провідний актор ТЮГу), Павла Гатілова (Харківський театр імені Пушкіна) та Михайла Урицького (режисер театру ляльок)», - розповів ZN.UA директор-художній керівник Театру Юного Глядача, заслужений діяч мистецтв України Слава Жила.
«Кортес», Київський театр «Золоті Ворота». Режисер Максим Голенко
Ось що розповів ZN.UA про майбутню постановку сам Голенко: «Конкістадор Ернан Кортес разом з капітанами відправляється в похід на столицю ацтеків Тенотчітлан. Кожен мусить сам обирати свій шлях - коритися, підкорюватися чи підлаштовуватися...
Україна не єдина серед країн у пошуках власної ідентичності через подолання колоніальної спадщини і комплексу меншовартості. У тому числі і спадщини культурної. Перерізання метальної пуповини з метрополією – процедура тривала і болісна. Отже, є історія про національні вади та меншовартість.
Літературна основа - п'єса Лєни Лягушенкової. І це не інсценівка, а оригінальний твір. Прем'єру у «Золотих Воротах», попередньо, сподіваємося презентувати у кінці червня».