Даниїл Грабар
В основі постановки лежить оповідання Франца Кафки «Голодар», яке розповідає про підстаркуватого циркача, чиїм найефектнішим фокусом було довге та виснажливе голодування. За сюжетом, голодар зазнає поразки, коли в цирку з'являється молода пантера. Творці вистави порівнюють цю пантеру з опціями віртуальної і доповненої реальності, а самого голодаря — із митцем до ери інформаційних технологій. Свою позицію щодо такого протистояння автори зашифрували у назві вистави: абревіатура P.A.N.TER розшифровується як «Performing Arts Never Terminate» («Перформативні мистецтва ніколи не закінчуються»).
«Раніше багато молодих людей мріяли про артистичну кар’єру, прагнули стати тими, хто живе і творить поза звичними соціальними рамками. Сьогодні це змінилось, їхні мрії — успішні стартапи та технологічні прориви. Зараз IT-спільнота представляє новий тип креативного класу», — каже драматург вистави Макс Шумахер (Post Theater, Німеччина). Він проводить паралель між стосунками голодаря та пантери і різницею поколінь у сучасному світі. На думку драматурга, завдяки знанням у специфічних галузях, обізнаності у світових трендах, мобільності та схильності до інновацій, «айтішники» стають новим взірцем альтернативного способу життя. Саме про них розповідатиме P.A.N.TER.
P.A.N.TER – спільний мультимедійний проєкт Платформи сучасного танцю (Україна) та Post Theater (Німеччина). У постановці використана нова платформа доповненої реальності ALTstage, що дозволяє поєднувати AR (Augmented Reality, Доповнена Реальність) та живі виступи чи відеоконтент. Технологія була розроблена навесні 2021 року в межах попереднього проєкту української та німецької команд.
Вистава, що поєднує сучасний танець, медіа-арт та доповнену реальність ALTstage. Спільний проект Платформи сучасного танцю та Post Theatre (Німеччина), за підтримки Українського культурного фонду.
У виставі відбувається зіткнення двох світів: традиційного — театрального та ультрасучасного — цифрового.
Автор ідеї та драматург: Макс Шумахер (Post Theatre, Берлін)
Креативна команда:
- Медіа-художники — Світлана Житня та Микита Худяков
- Хореографи — Олександра Литвин та Олена Чучко
- Музика — електроакустичний імпровізаційний ансамбль "Niebiezdny_Drokon"
Мультимедійна вистава P.A.N.TER створена на платформі «ALTstage. Крок з екрану»
Це нова технологія, розроблена в рамках попереднього спільного проекту Платформи сучасного танцю та Post Theater навесні 2021 року. Спільно з IT-компанією WeAR Studio команда розробила інструмент для сценічних практик, що дозволяє синхронізувати різні медіа: відеопроекцію, живих виконавців й живий план, доповнену реальність — все це взаємодіє у часі й просторі вистави. Крім того, у доповненій реальності ALTstage використовуються не анімовані цифрові моделі, а відео справжніх танцівників. На сьогоднішній день ця технологія є унікальною для театральних практик як України, так і світу.
Цікаві факти про P.A.N.TER — Performing Arts Never TERminate
● виставу побудовано на документальному дослідженні українських IT-шників та митців;
● двое з шести перформерів мають досвід в IT, загалом — 35 років;
● перформанс створили митці двох різних способів мислення: медіа-артисти і хореографи.
● у виставі використовується технологія доповненої реальності "ALTstage. Крок з екрану". Вона працюватиме на вашому смартфоні чи планшеті, я