Даниїл Грабар
У програмі «Культура переходу» фестиваль ставить питання про зміни, які сталися з українським суспільством, культурою, міським середовищем за період незалежності. «Я відчуваю, як у суспільстві поширюється такий настрій, мовляв, нічого не змінилося навіть після Майдану. Але насправді є дуже багато індикаторів, за якими можна відслідкувати, що це не так. Коли з'явилась тема "культура переходу", я почала аналізувати процеси, які, на мою думку, є такими індикаторами. Гадаю, що на фестивалі ми розкриємо найважливіші з них — це права людини, медіаманіпуляції та їхній вплив, інклюзія в широкому розумінні», — розповідає програмна директорка Вероніка Склярова.
У програмі буде постановка «Українська Одіссея» Дмитра Костюминського з театру «Нєфть», вистава Opus II Єзекиїля Гарсії Рамо, презентація й читка п‘єси скандальної польської драматургині Юлії Холевінської, документальна фотовиставка про архітектуру тимчасового житла Томаша Шерженя, показ стрічки «Ні! Ні! Ні!» Миколи Рідного, лабораторія перформансу за участі художника Пьотра Армяновського, рейв від Potreba Group і дискусії про громадянську журналістку, медіа, урбанізм та інше.
Привертає увагу проєкт «Крим 5 ранку» Наталі Ворожбит і Анастасії Косодій. Це документальний перформанс, що покликаний розповісти міжнародній аудиторії про численні порушення прав людини у тимчасово окупованому Криму. Проєкт занурюється в історії ув'язнених активістів – активних громадян, які мають активну громадянську позицію чи займаються громадянською журналістикою, відвідують судові засідання, фільмують обшуки, інформують про перебіг подій в окупованому Криму тощо. Діалоги побудовані за результатами дослідження та проведених інтерв'ю зі справжніми в'язнями сумління (серед яких більшість – кримські татари), їх родичами, друзями, адвокатами.
Вхід на всі лекції, дискусії, виставки, покази кіно та презентації в рамках фестивалю безкоштовний. Інформація про продаж квитків на вистави з’явиться незабаром.
Повну програму можна знайти за посиланням. Також, в обмін на подарунки, команду Parade-fest можна підтримати на краудфандинґовій платформі «Моє місто».
Раніше ми писали про нову контркультурну премію, яку заснував Parade-fest. Також ми брали інтерв'ю в учасників та учасниць театральної резиденції Taking the Stage 2.0, серед яких була і частина команди фестивалю.